Znamy laureatów Ars Independent 2014

Ars Independent Festival 2014 już za nami! Poznaliśmy laureatów konkursów Czarny Koń i Czarny Koń Animacji, wręczone zostały również nagrody Jury Studenckiego i Publiczności. Sprawdźcie kto otrzymał nagrody w poszczególnych kategoriach.

„Za mocny portret wyalienowanego społeczeństwa, uderzającą i czystą estetykę, wyraziste posługiwanie się montażem i mise-en-scene oraz za gotowość do konfrontacji z publicznością”.

Spośród 7 filmów w konkursie głównym Czarny Koń, jury w składzie: Bruce LaBruce, Anna Nacher, Yann Gonzalez, postanowiło przyznać tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2500 euro Annie i Wilhelmowi Sasnalom za film „Huba”.

Huba CZARNY KOŃ

Kadr z fimu “Huba” Anki i Wilhelma Sasnali. Nagroda główna Czarny Koń

„Za osobiste spojrzenie na problem młodego człowieka pozostającego poza społecznymi ramami kodu nastolatków i wnikliwą obserwację gry społecznej. Za koncepcję kolorystyczną i konsekwencję w budowaniu obrazu filmowego przy dojrzale wypracowanym stylu wypowiedzi”.

Po zapoznaniu się z 29 filmami animowanymi w konkursie Czarny Koń Animacji, jury w składzie: Mariola Brillowska, Agnieszka Kowalewska-Skowron, Martin Kočiško, przyznało tytuł i statuetkę Czarnego Konia Animacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro Tomaszowi Popakulowi za film „Ziegenort”.

Ziegenort CZARNY KOŃ ANIMACJI

Kadr z filmu “Ziegenort” Tomasza Popakulowa.

 

Ponadto Jury wyróżniło Lin Jiaxing za film „Wilk w drzewie”, Pétera Vácza za „Królika i Jelenia”, Ivanę Šebestovej za film „Śnieg”.

Wilk w drzewie WYRÓŻNIENIE CZARNY KOŃ ANIMACJI

Kadr z filmu „Wilk w drzewie” Lin Jiaxing.

Królik i Jeleń NAGRODA PUBLICZNOŚCI I WYRÓŻNIENIE CZARNY KOŃ ANIMACJI

Kadr z filmu „Królik i Jeleń” Pétera Vácza.

Śnieg WYRÓŻNIENIE CZARNY KOŃ ANIMACJI

Kadr z filmu „Śnieg” Ivany Šebestovej

 

 

 

„Za ukazanie charakteru prawdziwej młodzieńczości, podejście do pracy z aktorem, gorzki, niewymuszony humor oraz udana zabawę konwencją twórczości francuskich klasyków”

Jury Studenckie w składzie: Marek Bochniarz, Sara Nowicka, Jakub Talarczyk, w Konkursie Czarny Koń przyznało nagrodę i statuetkę Podkowy Jury Studenckiego Damienowi Manivelowi za film „Młody Poeta”.

Młody Poeta NAGRODA JURY STUDENCKIE

Kadr z filmu „Młody Poeta” Damiena Manivelowa

Nagroda i statuetka Podkowy Publiczności w Konkursie Czarny Koń przypadła Ivanowi I. Tverdovsky’emu za film „Klasa wyrównawcza”, zaś w Konkursie Czarny Koń Animacji Péterow Váczowi za film „Królik i jeleń”.

Klasa wyrównawcza NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Kadr z filmu “Klasa wyrównawcza” Ivana I. Tverdovsky’ego

 

4

Rozdanie nagród / gala zamknięcia Ars Independent 2014

2

Rozdanie nagród / gala zamknięcia Ars Independent 2014

3

Rozdanie nagród / gala zamknięcia Ars Independent 2014

1

Rozdanie nagród / gala zamknięcia Ars Independent 2014

 

Źródło: materiały organizatora

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.