9.PKO OFF CAMERA – kino z dreszczykiem

Ma wielkie oczy, można się go najeść i skutecznie łapie za gardło. Strach to bohater 9.PKO OFF CAMERA. W ramach sekcji specjalnej STRACH SIĘ BAĆ filmowcy wezmą go pod lupę. Czego się dowiemy?

  1. Gdy w domu czai się psychopata, biegnij na strych, wychodząc spod prysznica, nie patrz w lustro, zrezygnuj z obozów w piątek trzynastego, kiedy połowa znajomych zgubiła się w podejrzanym domu, nie wracaj po nich, a jeśli jesteś blondynką, krzycz głośniej i uciekaj szybciej…

LUB

  1. …przekonaj się, że są horrory, których naprawdę „Strach się bać”.

green-room

Najnowszy film Jeremy’ego Saulniera, twórcy głośnego „Blue Ruin”, to wybuchowa mieszkanka thrillera psychologicznego, filmu sensacyjnego i horroru spod znaku „gore”. W „Green Room” reżyser wykorzystuje odwieczny konflikt pomiędzy dwoma wrogimi sobie subkulturami, wciąga widzów w zatrważającą i pełną napięcia fabułę, doprawioną energetyczną punkową muzyką. Film świetnie przyjęto na Festiwalach w Cannes, Toronto i Sundance.

cooties_5

„Cooties” wywraca do góry nogami nie tylko filmy o szkolnych perypetiach, ale i schematy opowiadania o zombie. Jonathan Milott i Cary Murnion serwują zabawną do bólu, a zarazem trzymająca w napięciu komedia o żądnych zemsty i krwi nastolatkach. Nauczyciele okazują się tutaj mniej odpowiedzialni niż ich podopieczni, a szalejąca zaraza to tylko jeden z wielu problemów systemu edukacji.

FearItselfFear Itself” – filmowy esej Charlie’ego Lyne’a – wnikliwie analizuje tytułowy strach w rozmaitych jego odmianach, Reżyser skupia się na psychoanalitycznych chwytach oraz rozwiązaniach estetycznych i fabularnych, oferując fascynującą refleksję na temat tego, jak, kogo i czego się boimy. Cały film poskładany jest z fragmentów nie tylko klasycznych horrorów, ale również thrillerów, na czele z legendarnymi produkcjami Alfreda Hitchcocka i Michaela Haneke. Przez świat lęku, grozy i suspensu, widzów prowadzi ciepły i miękki głos Amy E. Watson – doskonała przeciwwaga dla brutalnych i krwawych scen oglądanych na ekranie.

Nadprzyrodzone moce potrafią zaskakiwać. Zwłaszcza, kiedy zamiast mrożących krew w żyłach perypetii, oglądamy subtelny flirt między filmową bohaterką a zjawą. „Lace Crater” Harrisona Atkinsa z jednej strony prezentuje pogodną i czułą narrację o duchu i młodej kobiecie, z drugiej – sprawia, że oglądamy ją z poczuciem zakłopotania.

Sekcja “Strach się bać” to z jednej strony przegląd najbardziej odważnych formalnie i treściowo horrorów z ostatnich kilku lat, z drugiej – synteza nowych trendów panujących w obrębie gatunku i przyjrzenie się im z szerszej perspektywy kulturowej.

Do zobaczenia podczas 9.PKO OFF CAMERA od 29.04 do 08.05.2016. Więcej informacji o festiwalowych wydarzeniach można znaleźć na www.offcamera.pl

http://www.offcamera.pl/
https://www.facebook.com/OffCameraFestiwal/

Strona wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1117898658244900/

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.