PIOTR SAUL: OBRAZY STEREO /malarstwo, rzeźby i obiekty

Piotr Saul należy do generacji artystów kontynuujących w swojej działalności twórczej linię wyznaczoną przez kierunki postmodernistyczne: pop art, neodadaizm, neofowizm i Nową Ekspresję. Jego artystycznymi idolami pozostają więc twórcy neowangardowi, którzy dokonując wielkiego odwrotu skierowali sztukę na nowe tory. Wychodząc od inspiracji ponowoczesnym malarskim buntem, Saul pozbawia sztukę pietyzmu, oferując w zamian dobrą zabawę i zwykłą radość w odbiorze tworzonych przez niego kolorowych obrazów.

Jak przystało na twórcę wychowanego we wczesnych latach 90. malarz czerpie pełnymi garściami także ze street artu, popkultury i sztuki komiksu. Dzięki temu w twórczy sposób reinterpretuje dokonania swoich postmodernistycznych mistrzów. Agresję neoekspresjonizmu zastępuje afirmacją życia, a brudną, prowokacyjną estetykę, filtrem fantastyki i iluzoryczności. W obszarze malarstwa, Saul pozostaje zatem cały czas bezpardonowym kuglarzem. Klasyczną technikę na płótnie uzupełnia plastikowymi „ready mades”, elementami z żywicy epoksydowe czy fragmentami wyciętymi z gazet. W poszukiwaniu optymalnej dla siebie techniki malarz w efektowny sposób łączy farby olejne ze sprejem, markerami, folią w płynie, pigmentami fluorescencyjnymi, farbami do tkanin czy szkła.

„Obrazki stereo” będą prezentacją prac, których medialna różnorodność oraz estetyczna złożoność ilustrują fascynację malarza samplowaniem, multiplikowaniem, eksperymentowaniem z malarską formą i rozwijaniem klasycznego artystycznego warsztatu. Wystawa obejmować będzie malarstwo, obiekty i rzeźby, w których dominują zgrzytliwe zestawienia kolorów, ekspresyjny sposób opracowania oraz odważne przeciwstawienie symetrii i nieregularności, piękna i antyestetyki, kiczu i wytworności.

„Efektem jego nieskrępowanej, artystycznej wyobraźni są płótna ukazujące często absurdalno- surrealistyczne sceny, przywodzące na myśl wizualne rezultaty gry w wybornego trupa. Każdy z elementów zdaje się być częścią odrębnego świata, pokłosiem cudzej fantazji, tworząc ostatecznie trudną do rozszyfrowania kakofonię obrazów”.

FB Cover SMALL

PIOTR SAUL: OBRAZY STEREO /malarstwo, rzeźby i obiekty
Wystawa malarstwa, rzeźb i obiektów Piotra Saula „Obrazki stereo”
Wernisaż: 12.03.2016, g. 19.00
Wystawa potrwa do końca kwietnia 2016
Galeria Otwarta, Czekoladowa 5-22 (Aleja Bielany), Bielany Wrocławskie

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/813497818755672

Na wystawie pojawi się projekt Rzeźbiarsko Malarski współtworzony przez Tomasza Bogdanowicz

Partnerem wydarzenia jest ASP im. E.Gepperta we Wrocławiu

Wydarzenie bezpłatne

Piotr Saul 5

Piotr Saul (www.piotrsaul.pl)
Artysta wizualny, muzyk i tancerz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocław na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów (dyplom z dwoma aneksami: malarskim i multimedialnym u prof.Andrzeja Basaja, prof. Wiesława Gołucha oraz prof. Krzysztofa Skarbka). Obecnie asystent w pracowni malarskiej prof. K . Skarbka na Wydziale Malarstwa i Rzeźby tejże uczelni. Członek ZPAP oraz Grupy Kotlina Kru. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz organizacją wystaw oscylujących wokół tematyki street artu i nie tylko. Inicjator zespołu „Me Myself And I”. Brał udział w takich programach telewizyjnych jak: You Can Dance 4 oraz Mam Talent 3 wraz z zespołem dostał się do finału. Od 14 lat zajmuje się Beatboxem oraz tworzy własne kompozycje muzyczne. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach na terenie całego kraju, m.in. Era Nowe Horyzonty, SlotART Festiwal. Współpracował również z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Piotr Saul, Jaguar, 60 x 120, 2015

Piotr Saul, Jaguar, 60 x 120, 2015

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.