“The Moment” – wystawa fotografii Marcina Ryczka w Limited Edition

20 czerwca 2016 roku o godzinie 19.00 otwarta została pierwsza wirtualna wystawa prac Marcina Ryczka – jednego z najlepiej rozpoznawalnych polskich fotografów, laureata prestiżowych nagród, w tym m.in. Grand Prix de Découverte: International Fine-Art Photography Award. Wystawę można zwiedzać w Internecie na stronie galerii Limited Edition: www.limitededition.pl

Czytaj dalej

9.PKO OFF CAMERA – kino z dreszczykiem

Ma wielkie oczy, można się go najeść i skutecznie łapie za gardło. Strach to bohater 9.PKO OFF CAMERA. W ramach sekcji specjalnej STRACH SIĘ BAĆ filmowcy wezmą go pod lupę. Czego się dowiemy? Czytaj dalej

Władcy snów. Symbolizm na ziemiach czeskich 1880–1914

Wybitne dzieła symbolizmu czeskiego – oniryczne kompozycje, bajkowe tematy, fantastyczne postacie – zawładnęły Galerią Międzynarodowego Centrum Kultury. Po raz pierwszy w Polsce tak szeroko przedstawione zostanie zagadnienie symbolizmu z terenu Czech. Czytaj dalej

Miesiąc Fotografii w Krakowie

Tegoroczny festiwal to cały miesiąc (15 maja– 15 czerwca) wydarzeń skoncentrowanych wokół relacji fotografii i wiedzy. Organizatorem Miesiąca Fotografii w Krakowie (MFK) jest Fundacja Sztuk Wizualnych. Czytaj dalej

Spotkanie z Mariuszem Zielke w Krakowie

Spotkanie z Mariuszem Zielke, popularnym pisarzem, autorem skandalizujących thrillerów odbędzie się 13 lutego o godzinie 18.00 w Cafe Szafe. Autor będzie promował swoją nową powieść „Easylog”, czyli pierwszy polski kryminał osadzony w świecie współczesnych technologii.

Mariusz Zielke jest autorem thrillerów. Jego „Wyrok” zyskał znakomite opinie czytelników i recenzentów, książka błyskawicznie znikała z księgarskich półek, doczekując się dwóch dodruków. Z kolei wydana w 2013 r. „Formacja trójkąta” opisywała m.in. kulisy największej w historii Polski afery korupcyjnej. Zaledwie kilka tygodni po ukazaniu się powieści doszło do masowych aresztowań urzędników ministerialnych i pracowników firm, co automatycznie przełożyło się na zainteresowanie książką. Autor zasłynął wojnami z finansistami i wysokimi urzędnikami państwowymi. Wielokrotnie grożono mu i próbowano przekupić ogromnymi łapówkami, a najbogatsi polscy biznesmeni żądali od niego milionowych odszkodowań za ujawnianie ich tajemnic. Wszystkie procesy jednak przegrali.

W nowej powieści Mariusz Zielke nie stroni od niekonwencjonalnych rozwiązań: umiejętnie splata ze sobą kryminalną intrygę o nieoczekiwanym finale, wizję medium zastępującego internet oraz pełen mrocznych tajemnic wątek miłosny. „Easylog” to połączenie emocjonującego thrillera z intrygującą wizją rozwoju technologii. Zielke opisuje zasady funkcjonowania świata korporacyjnych gigantów, w bezkompromisowy sposób ukazując sposoby przejmowania prawa do wynalazku, przekręty finansowe, świat mafii oraz rolę mediów w budowaniu wizerunku firmy. Niespodziewanym zwrotom akcji towarzyszy gorzka refleksja nad kondycją ślepo zapatrzonego w technikę świata.

Spotkanie odbędzie się 13 lutego o godzinie 18.00 w Cafe Szafe przy ulicy Felicjalnek 10 w Krakowie. Poprowadzi je Marcin Wilk – krytyk literacki, publicysta, dziennikarz „Dziennika Polskiego”.

Kolacja z Gustavem Klimtem

„Kolacja z Gustavem Klimtem” Jacka Cygana to kameralna sztuka psychologiczna, rzecz o wpływie czasu na wielkie namiętności i życiowe pasje.
Akcja sztuki dzieje się współcześnie w środowisku polskiej inteligencji w Austrii. Bohaterowie to ludzie zawieszeni miedzy tradycją kraju, z którego pochodzą, a kraju, w którym znaleźli się w wyniku emigracji. W Austrii odnoszą sukcesy zawodowe, żyją życiem „miejskiej bohemy”, jednak tajemnice sprzed lat mącą ich spokój.
Co wyniknie ze spotkania po latach malarki Marii i bankowca z Brazylii, jaki sekret ich łączy? I co z tym wszystkim wspólnego ma Gustav Klimt?
Mecenasem Spektaklu są Fabryki Mebli FORTE S.A.
reżyseria::
Krzysztof Jasiński

obsada::
Maria Zimmermann: Małgorzata Foremniak
Witold Wolski: Piotr Polk
Anka: Ewa Porębska

dekoracje i kostiumy::
Anna Czyż, Sławomir Czyż